A női szervezet körülbelül 35 éven át hónapról hónapra felkészül a megtermékenyített petesejt befogadására, a terhességre.
A női nemi szervek ciklikus működésének legfeltűnőbb jele a rendszeres havivérzés, a menstruáció.
A rendszerint a tizenkettedik-tizenhatodik életév között jelentkező első havi vérzés, a menarche, és az utolsó havivérzés közti időszakban mintegy négyszáz petesejt, illetve tüsző érik meg és lép ki a petefészekből (ovarium) és jut a petevezetéken (tuba uteri) át a méhbe (uterus).
A menstruáció során a méh nyálkahártyája lelökődik, és a hüvelyen át távozik. A petesejt sorsa nem egyértelmű. Vagy a menstruációs vérzéssel egyidejűleg távozik, vagy a szervezeten belül semmisül meg. A menstruációs vérzés a második-harmadik napon a legerősebb.
A Hold ciklusa huszonkilenc és fél nap!
Ez egybeesik a menstruációs ciklus hosszával. Már az ősi kultúrákban is felfigyeltek ezen összefüggésre.
Érdekes kísérleteket is végeztek az összefüggések igazolására. Az egyik ilyen szerint 2000 rendszertelenül menstruáló nő esetében, a peteérés idején éjszakánként felkapcsolva hagytak egy lámpát, ami a teliholdat hivatott imitálni – Végeredményként a kísérletben részt vevők felének helyreállt a 29 napos ciklusa.
Természetesen sokakban, orvosokban is felmerült a kérdés, nem a Hold szabályozza-e a nők ciklusát?
Megfigyelték, hogy az ovuláció sokaknál a telihold idején következik be, a menstruáció pedig újholdkor.
A Hold ritmusa szerint menstruáló nők ciklusa általában panaszmentes!
Azonban tudni kell, hogy a korszerű fogamzásgátlók szedése hatással van a női szervezet működésére, melynek következtében így a menstruáció is teljesen függetlenül jelentkezik a Hold ciklusához képest!
És te mit gondolsz erről?
Neked mi a véleményed a témáról?